Úterní chvilka poezie

Mgr. Daniela Kozůbková

• Mgr. Kateřina Šebestová

Nadpis v mnohých asi vzbuzuje vzpomínku na minulá léta a druhý víkendový den. Možná navodí i pocit pohody a klidu proložený něžnými rýmy a tklivou hudbou.

Podobně poklidnou atmosféru se snažilI svými verši také v posluchačích probudit žáci prvních ročníků.

Dne 7. 4. 2022 se schůzka čtenářského klubu prvních ročníků proměnila ve školní kolo recitační soutěže. Všichni zúčastnění odcházeli domů s radostí. První vystoupení před publikem mají úspěšně za sebou!

Do městského kola, které pořádá SVČ Bruntál, postupují:

1. A: Ella Bachuláková, Eliška Riedingerová

1.   B: Anna Sekaninová, Vanesa Slivková, Eliáš Čider a jako náhradník: Václav Gomola.

Součástí úterní chvilky poezie bylo nejen recitování básní, předání diplomů a sladké odměny, ale také čtenářské hry, které si mohly společně užít děti z 1. A a z 1. B.